“Hullud professorid” - II koht robotroonikas Prindi Saada link
Saavutused 2011-12
Kirjutas Cedrut Kuusk   
Neljapäev, 22 Märts 2012 08:31

Pärnu Ülejõe “Hullud professorid” saavutasid II koha robotroonika- ja tehnoloogiapäevadel

II koht

Kevadisel koolivaheajal, 20. ja 21. märtsil, toimusid üleriigilised  robootika- ja tehnoloogiapäevad kolmes regionaalses keskuses: Tallinna Reaalkoolis, Tartu Kivilinna Gümnaasiumis ja Pärnu Ühisgümnaasiumis.

Meie koolist võtsid robotroonikapäevadest Pärnu Ühisgümnaasiumis osa viis poissi: Heiki Reila, Marek Berggrünfeld, Andry Groskopf, Taavi Tomingas ja Raiko Vainikk -  7.b klassist. Poistel “hoidis silma peal” õpetaja Cedrut Kuusk.

 

Kokku osales Pärnus 38 õpilast  seitsmest koolist, nende seas 9 tüdrukut. Võrdluseks siinkohal - sügisel osales robotroonikapäevadel vaid kaks tüdrukut. Koolidest olid esindatud: Pärnu Ühisgümnaasium, Ülejõe Gümnaasium, Rääma Põhikool, samuti Audru, Are ja Pärnu-Jaagupi ning Alavere koolid.

Seekordne teema oli “Lõbustuspargi mudel”. Valmistada tuli lõbustuspargi töötava mudel 750 mm x 750 mm alusel mõõtkavas 1:50-le. Mudel pidi sisaldama vähemalt kolme erinevat atraktsiooni. Ülesande lahendamisel kasutatati LEGO MINDSTORMS NXT komplekte.

Moodustati 5-6 liikmelised võistkonnad ning iga võistkond sai loosiga erineva üldtemaatika. Nendeks olid: Metsik Lääs, Kariibi mere piraadid, Tivoli ja zoo, Hullud proffessorid, Pärnu Ühisgümnaasiumi lõbustuspark ja lõbustuspark “Animafilm Robotid”. Ülejõekad  said loosi tahtel teema “Hullud proffessorid”, sealt ka võiskonna nimi.

Enne rasket tööd tehti tutvustav sissejuhatus. Skype abil oldi ühenduses Tallinna Reaalkooliga, kus esines Lauri Viikna. Ärimees tutvustas erinevaid lõbustusparke ja rääkis nende ajaloost ning ka enda ettevõtmistest. Samuti andis ta lootust, et sel aastal jaanipäeva paiku on tivolit oodata ka Pärnusse. Õpilased said esitada küsimusi ning kohe vastused. Näiteks: “Millised on kõige populaarsemad atraktsioonid?” Viikna:”Need, mida pole siiani loodud.” “Kõige tuntum tivoli maailmas?”, Viikna:”Disneyland.” “Kui suur on tivoli nädalakasum?”jne…Neid vastuseid küsige osalejatelt.

Ära kuulati ka Tallinna Reaalkooli bioloogiaõpetaja Andres Raa põhjalikud selgitused teemal ”Miks inimene tahab sellist adrenaliinisüsti?”. Eks bioloogia mõisted adrenaliin, noradrenaliin ja kortisool on ikka keerulised küll  7. klassi poisile.

Peale õpetussõnu ja juhendeid asutigi tööle. Teise päeva lõunaks pidi valmis olema nii makett kui ka seda tutvustav PowerPointi esitlus. Ja nii see teine koht saadigi. Erilist kiitust pälvis konstruktsioon, kus üks mootor pani tööle kaks atraktsiooni korraga. See oli ideelt kui ka tehniliselt raskema katekooria ettevõtmine. Pärast selgus, et selle idee autoriteks olid selle päeva kaks sünnipäevalast Andry ja Marek. Tublid olid kõik, kes aitasid selle ka ellu viia!

Ootame järgmisi robotroonika- ja tehnoloogiapäevi 2012 a sügiskoolivaheajal.

Pildid on albumis http://www.ylejoe.parnu.ee/index.php/galerii/category/36-tehno-marts12

 

Viimati uuendatud Kolmapäev, 28 Märts 2012 13:58
 
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!