Liiklusest nii ja teisiti (ka kõigile õpetajatele) Prindi Saada link
Kasutaja hinnang: / 2
ViletsParim 
Füüsika
Kirjutas TT   
Kolmapäev, 25 August 2010 08:57

 

Õppematerjal "Liiklusest nii ja teisiti"

20.12.2010

 


Eesti rahvusliku liiklusohutusprogrammi raames on valminud lisaõppematerjal põhikooli ja gümnaasiumi astmele "Liiklusest nii ja teisiti", mille eesmärk on liikluses esinevate nähtuste seletamine füüsika mõistete abil.

„Sõna „liiklus“ tuleneb sõnast „liikumine“, mis on füüsikaline nähtus. Seega on meie liikumist tänaval võimalik selgitada füüsikaliste mõistete abil ning muuta ainetunnid põnevamaks ja vaheldusrikkamaks,“ rääkis Maanteeameti liikluskasvatuse talituse juhataja Urve Sellenberg uut lisaõppematerjali iseloomustades. Tema sõnul aitavad töölehed ja lisalugemise tekstid õpetajal paremini lahti mõtestada liikluses toimuvat.

Lisaõppematerjal füüsika tundideks on pdf-formaadis laserplaadil ning on loetav ja avatav kõigi pdf-i toetavate programmidega. Materjal on jaotatud kolmeks osaks: metoodilised juhised õpetajale ja töölehed ning lisalugemise tekstid õpilastele. Kui töölehed võimaldavad ülesannete ja küsimuste kaudu luua seoseid kogemuste ja teadmiste vahel, siis lisalugemise tekstid aitavad kummutada mõningaid liiklusega seotud väärarusaamu ning on täienduseks õppetekstidele.

Õppematerjali koostas Tallinna Ülikooli Matemaatika ja Loodusteaduste Instituudi lektor Anneli Roode ning selle valmimist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus ning Maanteeamet.

Õppematerjali on koolidel võimalik tellida Maanteeameti liikluskasvatuse talitusest või alla laadida SIIT 

Lisainformatsioon:
Urve Sellenberg, Maanteeameti liikluskasvatuse talituse juhataja
Tel 6119 341
Gsm: 50 40 602
e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.  

Ene Kulderknup
Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse üldhariduse õppekavade ja eksamite osakonna alus- ja põhihariduse peaspetsialist
Tel 7350611

 

 

Lisaks sellele veel: images/files/materjalid/fyysika/ABIMATERJAL.doc

http://www.inforuut.ee/ee-55

Viimati uuendatud Kolmapäev, 12 Juuni 2013 08:14
 
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!