Tulemas on uus füüsika-teemaline veebviktoriin Prindi Saada link
Uudised
Laupäev, 07 Veebruar 2015 10:39

 8. aprillil 2015 veebipõhine füüsikaviktoriini „Spekter“

Korraldavad TÜ teaduskool koostöös TÜ koolifüüsika keskuse ja Eesti Füüsika Seltsiga.

Viktoriin on pühendatud rahvusvahelisele valguse aastale ning sellest oodatakse osa võtma kõiki 8.-10. klasside õpilasi, kes soovivad oma füüsikateadmisi proovile panna.

Võistlusest saab osa võtta arvuti, nutitelefoni või tahvelarvuti vahendusel.

Viktoriini idee initsiaatori ja vedaja, TÜ teaduskooli haridustehnoloogi Ly Sõõrdi sõnul on veebipõhise füüsikaviktoriini eesmärgiks tuua füüsika õppimisse mängulisust. „Füüsika ei seisne ainult mehhaanilises arvutusülesannete lahendamises, vaid ka loogilises mõtlemises, oma kogemuste analüüsimises ja õigete-valede arutluskäikude äratundmises,“ selgitab Sõõrd.

Teiseks „Spektri“ eesmärgiks on populariseerida info- ja kommunikatsiooni tehnoloogia  vahendite kasutamist füüsika õppimisel-õpetamisel.  TÜ koolifüüsika keskuse juhataja Kaido Reivelti sõnul on plaanid IKT potentsiaali rakendamisest koolihariduses jäänud siiani paljuski paberile. „Õppimine saab olla palju rohkem fun, kui ta seda täna on ja ma arvan, et sellise füüsikaviktoriini korraldamine on üks hästi ajastatud samm õiges suunas,“ lisab Reivelt.

Veebipõhine viktoriin viiakse läbi füüsika e-õpikute (http://õpik.füüsika.ee) juurde loodud testide keskkonnas. Kaks nädalat enne viktoriini toimumispäeva saavad kõik soovijad tutvuda võistluse veebikeskkonnaga ja testida selle prooviversiooni.

Viktoriin ise koosneb  valikvastustega ülesannetest, mis põhinevad põhikooli füüsikal. Võistlusel on 30-minutiline ajapiirang, mille jooksul annab õpilane vastuseid nii paljudele ülesannetele, kui jõuab. Tulemused seatakse pingeritta 8., 9. ja 10. klasside arvestuses. Iga vanuserühma 15 parimat saavad äramärkimise ja auhinnad. Auhinnalised tulemused avalikustatakse TÜ teaduskooli kodulehel http://www.teaduskool.ut.ee/et/ainevoistlused/spekter .

Füüsikaviktoriini läbiviimist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

 

Mõelge osalemise üle, aprilli alul  jagan uut infot.

T. Tõniste

Viimati uuendatud Teisipäev, 31 Märts 2015 05:03
 
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!