Fotoonikast Physicumis, kus toimuvad huviloengud NB! Tegemist on FÜÜSIKAGA. Prindi Saada link
Uudised
Kolmapäev, 08 Oktoober 2014 04:57

FotoonikastPhysicumi, kus toimuvad huviloengud, demonstratsioonkatsed ning ringkäigud.

Sõna „fotoonika“ saadakse sõnast footon, mis omakorda on valguse osake. Fotoonika hõlmab laiemas tähenduses kõiki valguse manipuleerimist kasutavaid tehnilisi lahendusi, mille hulka kuuluvad näiteks teemad nagu LED-valgustus, kaasaegne päikesepaneelide tehnoloogia, laserid, sensorid, optilised fiibrid, valgusel põhinevad integraallülitused jne.

 21. oktoobril ootame kõiki teaduse- ja tehnoloogiahuvilisi inimesi TÜ Physicumi, et heita põgus pilt tehnoloogiatele, mis on juba lähitulevikus võtmetähtsusega Euroopa ja kogu maailma tehnoloogilises ja majanduslikus arengus. Päev saab olema vaheldusrikas – loenguga esineb Akadeemik Peeter Saari, räägime selle ala arengutest Eesti, vaatame katseid valgusega Koit Timpmanni esituses ning teeme ringkäigu Physicumis.

Päev algab 12.30 ja lõpeb 17.00, kava ja täpsema info leiate TÜ Füüsika Instituudi kodulehelt http://fi.ut.ee.  Osalemiseks peab registreeruma aadressil http://goo.gl/MTrXV8.

Miks just 21. Oktoobril? See on sellepärast, et 21.oktoobril 1983 defineeriti lõplikult valguse kiiruseks 299792458 m/s

Fotoonika päev on ellu kutsutud Euroopa Fotoonikatööstuse Klastri (EPIC) eestvedamisel ja selle eesmärgiks on propageerida fotoonika lahendusi arendavate ja juurutavate organisatsioonide tegevust laiemale üldsusele ühiskonnas.

Üle-euroopalist fotoonika päeva tähistatakse Eestis esimest korda ning lisaks Tartu Ülikooli Füüsika Instituudile tutvustavad sel päeval oma tegevust ka mitmed erafirmad, kelle võib leida kaardilt http://day-of-photonics.org/activities-on-21-october-2014/.

 Käesoleva aasta fotoonika päev on soojenduseks rahvusvahelisele valguse aastale aastal 2015.

Viimati uuendatud Neljapäev, 09 Oktoober 2014 04:59
 
Free template 'Feel Free' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!